9 ترفند کم هزینه برای نو نوار کردن خانه

1. آیا وقت یا بودجه این را ندارید که همه دیوارهای خانه را رنگ کنید؟ می توانید بخشی از دیوار را انتخاب و فقط آن قسمت را نقاشی کنید. در دکوراسیون های حرفه ای نیز اگر توجه کرده باشید، همیشه دیوارهای یک اتاق رنگ های متفاوت از هم دارند. البته در بیشتر آنها از کاغذدیواری استفاده شده است، اما شما می توانید با رنگ نیز همین طرح را اجرا کنید. برای تناسب بیشتر دیوار با وسایل، می توانید از این رنگ روی میز یا دیگر وسایل خانه نیز اشاره ای داشته باشید.

2. این ایده بسیار ساده و ابتدایی به نظر می رسد، اما دکوری های متناسب با رنگ انتخابی شما هم می تواند بر زیبایی بیشتر و نونوار دیده شدن فضا تاثیر بگذارد. به طور مثال، در این عکس، کتابی که روی میز جلوی مبل قرار دارد دقیقا با فیروزه‌ای دیوار و میز جفت شده است.

3. استفاده از رنگ های براق و بسیار بولد این مزیت را دارد که در نخستین نگاه، تغییر خانه را به بیننده یادآوری می کند. در نورهای زیاد روزهای بهاری این رنگ بازتاب خوبی دارد. اما اگر آپارتمان شما چندا نورگیر نیست، با هالوژن و نورپردازی های دیگر موجب درخشندگی دیوار بشوید. به طور مثال، رنگ آبی کبالت، با رنگ طلایی براق بسیار خوب جفت می شود و می توانید قاب آثار هنری را به رنگ طلایی انتخاب کنید.

4. این اتاق با دیوارهای بنفش و دیواری مملو از عکس و تکه های روزنامه بسیار گرفته و شلوغ به نظر می رسد. برای اینکه طراوت و جان تازه ای به آن بدهید، روتختی را به رنگ کاملا متفاوت و روشن که از طبیعت هم الهام گرفته است، انتخاب کنید. سبز این روتختی کاملا شاد و زنده و بهاری است و از بار سنگینی فضا تا حد زیادی کاسته است.

5. برای فضاهای کوچک و دلگیر از آینه استفاده کنید. کمد یا بخشی از دیوار را می توانید با آینه تزئین کنید. سرتاسری آینه این مزیت را دارد که علاوه بر بزرگ تر نشان دادن فضا، بازتاب نور بیشتری هم دارد. کاغذدیواری با طرح گیاهان نیز می تواند تلقینی از بهار باشد.

6. باز هم تاکید می کنیم که رنگ تاثیر بسیاری در فضا دارد. طرح راه‌راه می تواند به دیوار هویت تازه ای ببخشد. یا روی دیوار یا روی بوم می توانید از این طرح استفاده کنید و بخشی از خانه را کاملا نونوار کنید.

7. روی دیوارهای روشن می توانید از قاب هایی با رنگ های تیره استفاده کنید. این ترکیب بیشتر به چشم می آید و نمای بسیار خوبی به دیوار می بخشد.

8. لازم نیست حتما به دنبال وسایل چوبی گران و نو باشید. می توانید کتابخانه های ساده و ارزان خریداری و خودتان آن را رنگ کنید. برای جلوه دیوار پشت کمد هم م یتوانید از کاغذهای طرح دار مقاوم بهره بگیرید.

 

9. وقتی همه فضای خانه سفید باشد، شاید کمی بی روح دیده شود. اما می توانید با تاکیدی از رنگی زیبا و متفاوت، باعث تغییر دکوراسیون شوید. به طور مثال، می توانید موکت، قالی یا مبلمان را به رنگ آبی انتخاب کنید تا تنوع بسیاری در فضا ایجاد شود.

پشتیبانی سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *