فوت و فن چینش اتاق !

چطور یک اتاق خواب رو بچینیم ؟

از مسائلی که خیلی از خانوم ها و حتی آقایون باهاش دست و پنجه نرم میکنن و البته بسیار مهم هم هست, چیدن اتاق خوابه. اتاق خواب هم مثل آشپزخونه و پذیرایی بسیار مهمه و باید به درست چیدنش توجه کرد. چرا که محلی برای آرامش و استراحت هست و حداقل ۱/۳ از ساعات روز رو در اتاق خواب میگذرونیم و چیدمانش میتونه در روحیات و حالمون تاثیر ویژه ای داشته باشه. در این مطلب در مورد چگونگی شروع چیدمان اتاق خواب و چطور مرتب کردنش صحبت میکنیم. | صنایع چوبی بهجا

قبل از هر چیز اتاق خوابتون رو خالی تصور کنید و به محل قرار گیری در و پنجره در اون توجه کنید. برای شروع چیدمان اولین چیزی که میتونید در نظر بگیرید بزرگترین و جاگیرترین قطعه ی لوازمتون هست که همون تخت میشه. تخت رو به عنوان قطعه مرکزی در چیدن اتاق خوابتون در نظر بگیرید و بقیه لوازم رو بر اون اساس تنظیم کنید.

یکی از روش های خیلی ساده و موثری که میتونه بهتون کمک کنه اینه که اندازه اتاق و وسایلتون رو بگیرید و با مقیاس اندازه ها رو کوچک کنید و روی کاغذ پیاده کنید. اینطوری شاید بهتر بتونید جابجایی لوازم رو تصور کنید و نیازی به جابجایی واقعی تخت و لوازم نیست.

برای مشاهده کلیک کنید . | صنایع چوبی بهجا

جایگاه مناسب تخت در اتاق خواب

برای اینکه بتونید جای مناسبی رو برای تختخواب انتخاب کنید بهتره روحیات خودتون رو در نظر بگیرید ولی به طور کلی بهتره تخت دقیقا روبروی در ورودی نباشه. یعنی طوری قرار نگیره که در صورت نیمه باز بودن در , تخت اولین چیزی باشه که دیده میشه. پس در صورت امکان تخت رو در جایی قرار بدید که روبروی بازشوی در نباشه.

مساله دیگه اینه که اگر روحیاتتون طوری هست که به صداها حساسید بهتره تخت رو در ساکت ترین قسمت اتاق قرار بدید. مثلا ممکنه جاگیری تخت در زیر پنجره سر و صدای بیشتری رو به شما برسونه.

نکته بعدی که برای انتخاب جای تخت میشه بهش اشاره کرد اینه که تخت بزرگترین جز‌‌ء در اتاق شماست. پس بهتره به گونه ای چیده نشه که کل اتاق رو درگیر خودش کنه و دیگه جایی در اتاق نداشته باشید. | صنایع چوبی بهجا

جایگاه تخت در اتاق های کوچک

اگر اتاقتون کوچک هست بهتره که همه لوازم مبلمان مثل تخت و پاتختی و کمد رو در یک دیوار خلاصه کنید تا بقیه اتاق باز باشه. حتی اگر امکانش هست کمد ها رو کم کنید یا حتی حذف کنید و از پاتختی های جاگیر استفاده نکنید. میتونید از زیر تختتون هم برای ذخیره لوازمی که نیازتون نمیشه مثل لباس های فصلی استقاده کنید.

چیدن اتاق خواب بزرگ

اگر اتاق خواب بزرگی دارید میتونید از تخت در یک سمت و از کمد و میز توالت در قسمت های دیگه استفاده کنید. قرار دادن یک مبلمان دو نفره و یک میز کوچک چای هم میتونه خیلی دلچسب و کارآمد باشه.

لوازم اتاق شما مختص حودتون هست. مثلا ممکنه شما چرخ خیاطی و یا میز کارتون هم توی اتاقتون باشه. برای انتخاب جای مناسب برای هر کدوم از اجزای اتاق ابتدا بزرگتر ها رو با توجه به کاربرد و سلیقه خودتون بچینید و بعد جز‌ئیات رو اضافه کنید. | صنایع چوبی بهجا

اتاق خواب هرچه خلوت باشه بهتره

اتاق خواب محل استراحت و رفع خستگی هست پس بهتره که از جزئیات تا میتونید فاکتور بگیرید و اتاقتون خلوت باشه. این رنگ ها هستن که به اتاق نشاط میدن نه لوازم زیاد و شلوغ. پس تا میتونید اتاق رو خلوت کنید و از رنگ ها (رنگ دیوار ها٬ پرده٬ موکت و … ) برای شادابی و زیبایی اتاقتون کمک بگیرید. | صنایع چوبی بهجا

garakani1991
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *