ده چیزی که هر اتاق خوابی به آن نیاز دارد!

. فرش یا موکتی راحت

هیچ چیزی به اندازه‌ی اینکه بعد از بیدار شدن پا را بر روی زمینی سرد و سفت قرار دهیم، نمی‌تواند صبح زیبایی را خراب کند. برای خودتان یک فرش یا یک تکه موکت راحت تهیه کنید تا اولین قدم روزتان را به خوبی بردارید. اگر قسمتی از اتاق خوابتان را فرش یا موکت کرده‌اید و کنار تختتان خالی است، می‌توانید از یک تکه فرش یا کف‌پوش مشابه عکس استفاده کنید.

2. یک تم کودکان به راحتی برای اتاقشان یک تم انتخاب می‌کنند. از گل‌ها و خطوط صورتی گرفته تا اسپایدرمن و متعلقاتش. اما افراد بزرگسال معمولا از این کار خجالت می‌کشند. بله ما هم نمی‌گوییم که برای اتاقتان از تم پلنگ صورتی یا سیندرلا استفاده کنید. یک تم می‌تواند مجموعه‌ای از المان‌های ساده باشد. مثل خط‌های سیاه و سفید که بر روی موکت، رو تختی و تابلوهای روی دیوار به کار رفته است

3. تعداد مناسبی متکا

بسته به اندازه‌ی تختتان بین2 تا 6 متکا برای اتاقتان در نظر بگیرید.

4. جایی برای نشستن

منظور البته تخت یا کنار تخت نیست. جایی مجزا از تخت. این صندلی یا مکان نشستن، به شما اجازه می‌دهد تا در هنگام خواندن کتاب دراز نکشید یا صبحانه خود را روی آن میل کنید یا با شریک زندگیتان بعد از بیدار شدن از خواب یک مکالمه‌ی دلچسب داشته باشید.

5. گوشه‌ای به دور از تکنولوژی

در دنیای ارتباطات و فن‌آوری، این پیشنهاد عجیبی به نظر می‌رسد اما برای خوابیدن نیاز مبرمی به گوشی آیفون و تبلت نیست. برای این کار می‌توان اتاق دیگری را در نظر گرفت. اتاق خواب محل استراحت و فارغ شدن از هیاهوی بیرون خانه است.

6. مجموعه‌ای از چیزهایی که دوست دارید

خیلی از وسایل تداعی کننده‌ی لحظه‌های خاص و نابی برای ما هستند اما اصلا به هیچ کجای خانه‌ی ما نمی‌خورند. بهتر است این وسایل را بر روی قفسه‌های دکوری یا میز توالت اتاق خوابتان قرار دهید تا صبح خود را با یادآوری لحظه‌های خوب که در گذشته اتفاق افتاده‌اند، شروع کنید.

7. یک جفت پاتختی جا دار

یک پاتختی با همه زیبایی‌هایی که دارد و خیلی اوقات مکمل تخت است می‌تواند کمک زیادی به زیبایی اتاق خواب شما بکند. البته این تنها دلیل استفاده از پاتختی نیست. دلیل مهم‌تر این است که شما می‌توانید بر روی آن یک آباژور، کتاب مورد علاقه‌تان، یک لیوان آّب و یک گلدان قرار دهید تا در مواقع بی‌خوابی به شما کمک کنند.

8. یک تشک خوب

اگر اتاق خواب شما همه‌ی موارد بالا را داشته باشد هنوز یک چیز کم دارد و آن تشکی است که جلوه‌ای متفاوت به اتاق شما می‌دهد. تشک‌ها نباید صرفا به اندازه‌ی تخت و پشت تخت و رنگ پرده‌ها بیایند. ارتفاع آن‌ها بسیار مهم است. بهتر است ارتفاع تشک طوری در نظر گرفته شود که شما به راحتی بتوانید بیرون از پنجره را نگاه کنید و البته زمان بیدار شدن برای بیرون آمدن از تخت خیلی مشکل نداشته باشید.

9. تابلوی عکس

بهتر است در اتاق خواب از عکس‌های خانوادگی استفاده نشود. عکس‌های مناظر یا عکس‌های دیگری که شما با آن‌ها ارتباط معنی‌دار عمیقی برقرار می‌کنید برای این منظور بسیار مناسب‌تر هستند.

10. تضاد و سادگی

عناصر تیره رنگ می‌توانند چهره‌ای دوچندان زیبا به اتاق ما بدهند اما استفاده از عناصر تیره رنگ نیاز به دقت فراوانی دارد. به کار بردن زیاد این عناصر می‌تواند فضای اتاق را شبیه به انباری یا جایی شلوغ نماید. اگر قصد دارید برای رنگ اتاق از رنگ‌های تیره استفاده نمایید، حتما این قسمت‌ها با خطوطی تمیز از قسمت‌های روشن جدا شود.

garakani1991
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *