اتاق خواب کوچک را چگونه بچینیم؟

اگر اتاق خواب کوچکی دارید که برای چیدمان آن دچار مشکل شده‌اید یا فکر می‌کنید نمی‌توانید وسایل خود را به راحتی در آن جا دهید،‌ باید کمی خلاقیت به خرج دهید. در یک اتاق خواب کوچک باید به بهترین نحو از فضا استفاده کنید و سعی کنید هیچ قسمتی از فضا به هدر نرود. در فضاهای کوچک به دلیل محدود بودن فضای زمینی، فضاهای دیواری و کنج‌ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند که نباید از آن‌ها غافل شد. علاوه بر اینکه باید از وسایل چند منظوره و ظریف در اتاق خواب کوچک خود استفاده کنید، با نصب آویزها و طبقاتی بر دیوار از فضاهای دیواری در جهت خلق فضاهای ذخیره‌سازی مفید بهره ببرید.

از تخت‌های دیواری به جای تخت‌های زمینی استفاده کنید. بیشتر این تخت‌ها روی دیوار نصب می‌شوند و در مواقع لزوم بالا رفته و فضای زمینی زیادی در اختیار شما قرار می‌دهند.

تجهیزات الکترونیکی را بر دیوار سوار کنید. با نصب یک بازوی متحرک بر دیوار تلویزیون خود را به دیوار نصب کنید. هم‌چنین با نصب طبقاتی در بخش زیر و اطراف آن بر دیوار، سی‌دی‌ها، دی‌‌وی‌‌دی‌ها و دستگاه دی‌وی‌دی پلیر خود را در این بخش‌ها جاسازی کنید. به این صورت بخش عمده‌ای از سیستم صوتی، تصویری خود را بر فضای دیواری قرار داده و از اشغال زمین توسط آن‌ها جلوگیری کنید.

تا جایی که امکان دارد برای نورپردازی قسمت‌های مختلف، از چراغ‌های دیواری و دیوارکوب‌ها استفاده کنید. برای مثال به جای چراغ رومیزی در کنار تخت‌خواب از چراغ مطالعه دیواری استفاده کنید و آن را بر دیوار در ارتفاعی مناسب نصب کنید.

در فضای دیواری بالای پنجره‌ها طبقه‌ای نصب کنید و اشیا و عناصر متعددی را که قرار نیست به این زودی‌ها از آن استفاده کنید در سبدهای دکوراتیو بزرگ‌تر قرار دهید و روی آن طبقه بگذارید.

هنگام نصب طبقات و قفسه‌های دیواری، عمق آن‌ها را بیشتر در نیز بگیرید. در این صورت می‌توانید در فضای عقب قفسه و طبقات اشیای متعددی را به طوری‌که دیده نشوند قرار دهید. سپس در قسمت‌های جلوتر کتاب یا عناصر دکوراتیو را به نمایش بگذارید

garakani1991
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *