20 نکته کوتاه و کاربردی در مورد دکوراسیون خانه

20 نکته کوتاه و کاربردی در مورد دکوراسیون خانه

برترین ها: از صندلی های متفاوت برای ناهار خوری گرفته تا رنگ آمیزی داخل کمد و استفاده از رنگ های تیره، در این مطلب 20 نکته کوتاه و کاربردی در مورد دکوراسیون خانه برایتان نام برده ایم که شاید تاکنون از هیچ کس نشنیده باشید.

1. استفاده از کوسن های زیاد:استفاده از یک دست کوسن بسیار کم است و ناقص به نظر می رسد. از دو دست کوسن با طرح، رنگ و شکل متفاوت استفاده کنید.

2. خرید تختخواب مناسب:تختخواب بزرگ با تاجهای بلند در اتاقهای کوچک باعث می شود اتاق خوابِ کوچک تر دیده می شود. سعی کنید تختخواب متناسب خریداری نمایید. به این ترتیب اتاق ،بزرگ تر دیده می شود.

3. بازگذاشتن در بوفه:باز گذاشتن در بوفه هایی که داخل آنها دیده نمی شود، بسیار زیباتر از زمانی است درشان بسته است. اجازه دهید دیگران نیز داخل گنجه شما را ببینند.

4. عدم استفاده از رنگ های تیره در اتاق خواب کوچک: رنگ تیره باعث کم نور شدن اتاق و در نتیجه کوچکتر دیده شدن فضای می شود.

5. استفاده از سروسی خوابهای تاشو دیواری وکمد های درب کشویی مدرن : سریع ترین راه برای منظم و زیبا کردن اتاق استفاده از درب های کشویی، کمدهای دیواری طبقه بندی شده ، و سرویس خواب متناسب با فضای اتاق و حداکثر استفاده ار ارتفاع با استفاده از سرویس خوابهای تاشو دیواری می باشد.

6. ایجاد نظم و تقارن در لوازم تزئینی:استفاده از لوازم تزئینی زیاد به نظم و تقارن نیاز دارند. لذا می توانید از طاقچه های دیوارکوب استفاده کنید. این طاقچه ها به فضاهای نامتقارن و غیرمعمول نظم خوبی می بخشند.

7. استفاده از قالیچه در حمام:به جای استفاده از پادری، از قالیچه واقعی در حمام استفاده کنید. این قالیچه ها در برابر پوسیدگی مقاومت بیشتری دارند.

8. استفاده نکردن از کاناپه:هیچ قانونی وجود ندارد تا در اتاق نشیمن حتما از کاناپه استفاده کنید

9. استفاده از رنگ سفید:رنگ سفید هیچ گاه کهنه و خسته کننده نمی شود

10. ترکیب سبک ها:می توان در کنار طراحی مدرن اتاق خواب ها از تخت خواب های قدیمی که چهار تیر در چهارگوشه خود دارد که با پرده پوشیده می شوند، استفاده کرد.

11. طبقه بندی نور:استفاده از چهار لامپ بهتر از دو لامپ است. شما باید نور محیطی برای کل فضا و نوری دیگری برای مطالعه داشته باشید.

12. تا کردن پتوهای روی مبل:اگر از ملحفه یا پتو در کنار مبل خود استفاده می کنید،بهتر است آنها را از طول تا کنید و زیر کوسن های کنار مبل جای دهید. اینکار مبلمان راحتی شما نمای مرتب تر و زیباتری به خود خواهد گرفت.

13.استفاده متفاوت از میز جلوی مبل

می توانید از میز جلوی مبل به عنوان محلی برای قرار دادن وسایل تزئینی استفاده کنید

14. استفاده از رومبلی

پایه مبل و صندلی های موجود در پذیرایی می تواند باعث شلوغ دیده شدن فضا شوند. برای جلوگیری از این امر، برای همه یا تعدادی از مبل و صندلی ها، رومبلی بدوزید تا پایه ها مخفی شوند و محیط مرتب تر دیده شود

15. رنگ طلایی واقعا زیباست

رنگ طلایی دوباره به ترکیب چیدمان خانه ها بازگشته است. استفاده از این رنگ در بخش هایی از دکوراسیون خانه می تواند نمای شیکی به فضا ببخشد

16.استفاده از گلدان در گوشه های خانه

هیچ چیز به اندازه یک درختچه آپارتمانی زیبا به گوشه خالی اتاق پذیرایی نما نمی بخشد.

 

17. عمر چرم زیاد است

یکی از خراب نشدنی ترین پارچه های موجود برای مبلمان اتاق نشیمن، چرم است. به ویژه اگر علاقه مند به رنگ سفید هستید بهترین کار، انتخاب مبلمان و صندلی های چرمی است

18. تنوع در صندلی های ناهارخوری

برای زیبا و متفاوت بودن میز ناهارخوری خود می توانید از طرح های مختلف صندلی ها استفاده کنید. لازم نیست همیشه صندلی های رنگ و شکل یکسان داشته باشند.

19. گذاشتن لامپ برای کمد

کمد دیواری های بزرگ یا انباری های کوچک داخل خانه که محل نگهداری لباس و کیف و کفش ها هستند را با رنگی زیبا نقاشی کنید و برای آن چراغ بگذارید. اگر جا دارد، حتی از دیوار آن تابلو نیز آویزان کنید.

20. تخت و مبل خود را شرابی کنید

قرار نیست همیشه همه وسایل چوبی خانه قهوه ای باشند. می توانید بخشی از وسایل خود را شرابی رنگ کنید

garakani1991
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *