چگونه فضای آپارتمان خود را بزرگتر جلوه دهیم؟

اگر کمی شجاعت و خلاقیت درونی را با یکدیگر جمع کنید هرگز در تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود با مشکل مواجه نخواهید شد اما چرا شجاعت؟

مشکل این است که بسیاری از افراد برای خارج شدن از الگوهایی که همیشه استفاده می کرده اند، دکوربندی داخل منازل و به خصوص سالن های پذیرایی، شجاعت لازم را ندارند.

تجربه در کنار بررسی های جدید نشان داده است که بازی با رنگها، اسباب و وسایل و اجزای ثابت و سازنده داخل منازل از جمله مولفه هایی هستند که در صورت به کار بردن خلاقیت و ابتکار می توانند بهترین ترکیبها را در منزل ما ایجاد کنند.

با انفجار جمعیت در سطح جهان و کوچکتر شدن فضاهای زندگی و گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی آن هم از نوع آپارتمانهای کوچک و کم فضا، محدود بودن فضای زندگی یکی از مشکلات رایج مردم به شمار می رود.

از یک طرف فضاها و آپارتمانهای بزرگ و دلباز کمیاب و گران قیمت هستند و از طرف دیگر زندگی در فضاهای کوچک با نوعی احساس خفگی و محدودیت رنج آور توام است با این حال این مشکل غیر قابل حل نیست.

با بکار بردن چند راه حل جدی و خلاقانه شما می توانید این اقدامات را با حداقل هزینه و بدون صرف سرمایه گذاری کلان انجام داده و یک مکان مجلل و با شکوه را برای خود طراحی کنید.

بازی با رنگها، اسباب و وسایل و اجزای ثابت و سازنده داخل منازل از جمله مولفه هایی هستند که در صورت به کار بردن خلاقیت و ابتکار می توانند بهترین ترکیبها را در منزل ما ایجاد کنند.

برای حصول به این نتیجه در ادامه پیشنهاداتی را به شما عزیزان ارایه می دهیم تا بتوانید محیطی بزرگتر را طراحی کرده و بیشتر از فضای زندگی خود لذت ببرید:

استفاده از یک حباب، چراغ، فانوس و یا آباژور و استفاده درست از رنگها در بزرگ تر جلوه دادن اتاقها می تواند موثر باشد. این اقدامات می تواند سایه روشن های زیبا و همه جانبه ای را در فضای زندگی شما ایجاد کند

فوت و فن های بصری برای ایجاد فضایی بزرگتر و دلبازتر

– اولین اقدام برای ایجاد فضایی بزرگتر و دلبازتر، تمیز نگهداشتن و مرتب بودن فضای خانه و دور ریختن ابزار و وسایل غیر ضروری و خراب و از کار افتاده است.

برخی از افراد عادت کرده اند که بعضی وسایل از کار افتاده را مدتها بر روی هم انبار کنند تا شاید روزی به درد بخورد

در حالیکه به احتمال زیاد هیچگاه این موقعیت پیش نیامده و تنها این وسایل به درد نخور و از کار افتاده فضای زندگی شما را تنگ و بدشکل و نامرتب می کند.

آینه ها نه تنها باعث ایجاد زیبایی و تابش نور بیشتر در منزل می شود بلکه با ایجاد خطای دیداری، باعث بزرگتر جلوه دادن فضای اتاق می شود.

– استفاده از یک حباب، چراغ، فانوس و یا آباژور و استفاده درست از رنگها در بزرگ تر جلوه دادن اتاقها می تواند موثر باشد.

این اقدامات می تواند سایه روشن های زیبا و همه جانبه ای را در فضای زندگی شما ایجاد کند در حالیکه این نوع اقدامات در اتاق خواب باید به شکل دیگری انجام گردد

مثلا در این نوع اتاقها باید سعی شود نور و رنگ به صورت مقطعی و نقطه ای باشد و نباید تمام فضای اتاق را به خود اختصاص داده

و مثلا همه اتاق را نباید روشن کرد. ضمنا رنگهایی که در اتاق نشیمن به کار می رود باید رنگهایی باشد که ایجاد گشودگی و آشکاری را القا کند

ضمن اینکه این رنگها باید با نورپردازی های طبیعی همراه باشد. فراموش نکنید که رنگهای تیره و کمبود نور در اتاق، باعث ایجاد فضای کوچک می گردد.

– زیرکی و تیزهوشی در هنگام خرید وسایل و همچنین چیدمان منزل باعث ایجاد فضایی بزرگتر در منزل می گردد.

همچنین انتخاب منطقی وسایل و چیدمان منزل به شما کمک می کند که هم از وسایل و تجهیزات خود بهترین استفاده را بکنید و از طرف دیگر بیشتر ابزارها برایتان در دسترس باشد.

برای مثال به کار بردن میزها و صندلی های تاشو و همچنین صندلی های کوچک میزبان در میان مبلمان رسمی بهترین گزینه برای استفاده بهتر از فضای خانه است.

رنگهایی که در اتاق نشیمن به کار می رود باید رنگهایی باشد که ایجاد گشودگی و آشکاری را القا کند ضمن اینکه این رنگها باید با نورپردازی های طبیعی همراه باشد

– بازی با نور در اتاق و استفاده از دکورهای روشن، یک تابش و نور طبیعی به اتاق می بخشد. استفاده از نور همیشه باعث تازگی و طراوت و ایجاد حس آزادی و شادمانی در اعضای خانواده می گردد.

همچنین استفاده از آینه می تواند در رسیدن به این هدف به شما کمک کند. آینه ها نه تنها باعث ایجاد زیبایی و تابش نور بیشتر در منزل می شود بلکه با ایجاد خطای دیداری، باعث بزرگتر جلوه دادن فضای اتاق می شود.

– علاوه بر استفاده از آینه ها، بکاربردن ابزارهایی که نور را منعکس می کند(مانند ظرفها و یا ابزارهای کروم، استیل و …) توصیه می شود.

– یک روش خلاقانه دیگر برای جلوه دادن فضای اتاق این است که ابزارها، وسایل و دکورهایی که ناهنجار، نامتناسب، بیش از حد بزرگ یا کوچک هستند و تناسبی با دکوراسیون منزل تان ندارند را جمع آوری کنید.

همچنین شما می توانید از فضای ذهنی و خلاقانه خود برای حصول به این هدف استفاده نموده و رنگها و سایه هایی را که باعث بزرگتر و راحت تر جلوه دادن منزل تان می شود را به کار ببرید.

– یک راه دیگر برای بزرگتر جلوه دادن فضای خانه این است که سرامیکهای خانه، اتاق خواب، آشپزخانه و … را به طور مورب کار بگذارید و از طرف دیگر دکوراسیون و چیدمان ظرفهای دکوری به صورت عمودی صورت گیرد. از طرف دیگر سعی کنید

از مبلمان، بوفه و دکورهایی جمع و جور و ظریف استفاده کرده و حتی الامکان برخی از وسایل تان مانند میز لپ تاپ، صندلی های ناهارخوری و .. تاشو باشند

و یا زیر تشکهای مبل، صندوقچه مانند باشند تا برای جمع کردن و اندوختن ابزارها و وسایلی که فعلا مورد نیاز نیستند(مانند لباسهایی که فصل شان گذشته) استفاده نمایید.

garakani1991
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *