ساخت تخت خواب تاشو دونفره

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به نحوه ساخته شدن تخت خواب و المان های دکوراسیون داخلی علاقه مند هستند، ممکن است ترجیح دهید تا خودتان دست به کار شده و المان مورد نظرتان را بسازید.

اما همان طور که اطلاع دارید، در هنگام ساخت هر المانی باید به نکات مهمی در مورد آن توجه کنید؛ زیرا در غیر این صورت محصول نهایی شما ( علی‌رغم زمان، هزینه و انرژی صرف شده) ممکن است از لحاظ کاربردی چندان ایده آل نباشد!

تختخواب تاشو

در این مطلب قصد داریم تا به بررسی نکات مهم در هنگام ساخت تخت خواب دونفره بپردازیم. اگر قصد ساخت چنین المانی را دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 

چرا توجه به جزئیات در ساخت تخت خواب اهمیت دارد؟

بدون شک تخت خواب یکی از مهم ترین المان های موجود در سرویس خواب و حتی دکوراسیون داخلی هر خانه ای است. این مسئله از جهات بسیاری قابل اثبات است. اولین دلیل این موضوع، کاربرد تخت  است. شاید ما در طول زندگی خود از هیچ وسیله ای به اندازه تخت  خود استفاده نکنیم!

همه ما به طور متوسط حدود یک سوم از زندگی خود را در خواب و بر روی تخت خواب سپری می کنیم ( کدام المان دیگری می تواند در یک سوم از کل زندگی ما حضور داشته باشد؟!. همین مسئله اهمیت توجه به ساخت تخت  دونفره را از لحاظ کاربردی مشخص می کند.

علاوه بر این، تخت  ها و به خصوص مدل های دو نفره آن، تقریباً بیشترین قسمت از فضای اتاق خواب های امروزی را به خود اختصاص می دهند. در صورتی که این المان از لحاظ زیبایی ظاهری نیز حرفی برای گفتن داشته باشد، بدون شک می تواند فضای اتاق خواب شما را تحت سلطه خود درآورده و بسیار جذاب کند.

اما به غیر از کاربرد و زیبایی ظاهری، تخت تاشو های کمجا از جنبه های مختلف دیگری نیز دارای اهمیت هستند که در ادامه این مقاله بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. با توجه به این مسائل، به احتمال زیاد متوجه ضرورت توجه به نحوه ساخت تخت  شده اید. به همین دلیل در ادامه قصد داریم تا نکات مهم در هنگام ساخت آن را به شما معرفی کنیم.

 

تخت خواب دونفره کمجا

نکات مهم برای ساخت تخت  دو نفره

در ادامه قصد داریم تا نکات مهم برای ساخت تخت دو نفره را به شما معرفی کنیم. اگر قصد دارید تا این المان را خودتان بسازید ویا از نحوه ساخت آن اطلاع داشته باشید، توصیه می کنیم که حتماً به این نکات توجه کنید:

تخت تاشو بهجا

در نظر گرفتن ابعاد استاندارد تشک

اولین اصل مهم در ساخت تخت خواب دونفره توجه به ابعاد استاندارد آن است. همان طور که می دانید، تشک های موجود در بازار دارای ابعاد استانداردی هستند که طراحان دکوراسیون داخلی در هنگام ساخت تخت به آنها توجه می کنند.

در صورتی که تخت  ساخته شده توسط شما با این ابعاد استاندارد سازگاری نداشته باشد، قادر به استفاده از تشک های استاندارد موجود در بازار نخواهید بود و نیاز به یک تشک سفارشی خواهید داشت که می تواند هزینه های زیادی را به شما تحمیل کند.

تخت خواب تاشو

                تخت خواب تاشو

خوشبختانه ابعاد استاندارد تشک ها تنها یک اندازه ثابت نبوده و برای افراد با نیازهای مختلفی سفارشی سازی شده اند.

به عنوان مثال تشک های استاندارد معمولی، استاندارد مناسب افراد قد بلند، اندازه استاندارد برای تخت خواب های عریض و چندین مدل دیگر، همگی دارای طول و عرض مشخصی بوده و به سادگی می توانید تشک مخصوص و آماده آن را از بازار تهیه کنید.

پس پیش از آغاز مراحل ساخت تخت  دونفره مورد نظر خود، حتماً در مورد ابعاد استاندارد تشک های دو نفره تحقیق کرده و بنای کار خود را بر اساس همین ابعاد تنظیم کنید.

تخت تاشو افقی

جک های محکم و مقاوم

پس از این که ابعاد استاندارد تخت دو نفره خود را به طور دقیق مشخص کردید، نوبت به بررسی استحکام و کیفیت آن خواهد رسید. تخت های دو نفره اغلب به گونه ای طراحی می شوند که به سادگی وزن بالایی را تحمل کنند. این موضوع باید به خوبی در پایه ها ویا جک های آن در نظر گرفته شود. پایه های تخت باید به صورت مستقل، کاملاً مستحکم بوده و به سادگی وزن قسمت خود را تحمل کنند و همینطور جک باید قدرت مناسب را داشته باشد.

جک تخت تاشو

                  جک تخت تاشو

انتخاب جنس مناسب

جنس تخت ، اصلی ترین نقش را در تعیین نحوه ساخت، کیفیت بدنه و البته قیمت نهایی آن خواهد داشت. شما می توانید از جنس چوب برای ساخت تخت  دونفره استفاده کنید؛ اما این به شرطی است که هزینه های بالای آن را به جان خریده و البته مهارت لازم برای برش قطعات و ساخت المان های چوبی را داشته باشید.

کلاف فلزی تخت تاشو

                  کلاف فلزی تخت تاشو

 

 

اگر به تازگی قصد آغاز ساخت یک تخت را دارید، توصیه می کنیم تا از جنس ام دی اف استفاده کنید. MDF در حالت عمومی قابلیت برش و تغییر بهتری داشته و به سادگی می توانید مدل های مورد نظر خود را بر روی تخت خواب پیاده کرده و در نهایت هزینه کمتری را نسبت به یک تخت چوبی پرداخت کنید.

 

 

توجه به ویژگی های جانبی

مدل های جدید تخت خواب دارای برخی ویژگی های کاربردی هستند. به عنوان مثال استفاده از فضای ذخیره سازی کشویی و یا جک دار زیر تخت ، جا سازی یک تخت مهمان کشویی، سیم کشی داخل بدنه تخت و قرار گرفتن پریز و چراغ مطالعه بر روی بدنه و یا ویژگی های مشابه دیگر، همگی جزو طرح های خلاقانه ای هستند که در تخت  های امروزی مورد استفاده قرار می گیرند.

در صورت نیاز با تحقیق در این مورد، می توانید تخت  خود را کاربردی تر کنید.

دست به کار شوید!

با توجه به نکات ارائه شده در این مقاله، اطلاعات جامع ای درمورد انواع تخت و طریقه ساخت آن بدست اورده اید. با این وجود ساخت تخت خواب نیاز به مهارت بالایی داشته و باید بسیار با دقت و ظرافت طراحی شود.

درصورت علاقه به مشاهده انواع تخت تاشو و کمد و اجزای همراه آن میتوانید محصولات بهجا را که دارای بهترین قیمت ها هستند را در سایت ببینید و انتخاب کنید.