فنک شویی در آشپزخانه

طرح اولیه آشپزخانه
نحوه قرار دادن وسایل مختلف در آشپزخانه خیلی مهم است. به طور مثال گاز باید در جایی قرار داشته باشد که کدبانو در حین آشپزی پشتش به درب ورودی و مهمانها نباشد. اگر امکان این کار وجود ندارد، بالای گاز از آینه و یا ورقه های شفاف آلومینیومی استفاده کنید. سایز آن هر قدری که می خواهید می تواند باشد، اما هر چقدر بزرگتر باشد، بهتر است.
از آنجایی که امروزه کاربرد آشپزخانه ها تا حدی تغییر پیدا کرده است و آشپزخانه های جدیدی طراحی شده و حتی این امکان را نیز فراهم می آورند که دو نفر در آن واحد آشپزی کنند. طراحی به گونه ای است که حتی فردی که در حال آشپزی است به راحتی می تواند با مهمانها و سایر افراد خانواده در ارتباط باشد. این روزها افراد خانواده عادت پیدا کرده اند که همه در کار آشپزی با هم مشارکت داشته باشند و خانواده های پر مشغله از وقت پخت و پز به عنوان فرصتی برای همدلی و صمیمیت بیشتر استفاده کنند.

رنگ آشپزخانه

طرفداران فنگ شویی معتقدند که رنگ آشپزخانه نباید هیچ یک از رنگ هایی مثل قرمز، صورتی، و یابنفش باشد. موارد فوق رنگ های “آتش” هستند و می توانند منجر به ایجاد بحث و مشاجره شوند؛ بنابراین اگر می بینید که شما و همسرتان در آشپزخانه بیش از حد با هم بحث می کنید شاید به خاطر رنگ های محرک این فضا باشد.

بهترین رنگ ها سفید یخچالی، سبزهای روشن و آبی هستند. از 5 عنصر اصلی فنگ شویی – زمین، فلز، چوب، آتش، و آب – آشپزخانه هم اتاق آب است هم آتش و با توجه به 5 المان فوق الذکر سفید می تواند بین آب و آتش تعادل خوبی برقرار کند.

نور در آشپزخانه

در هیچ اتاقی استفاده از لامپ های فلورسنت پیشنهاد نمی شود. این لامپ ها دائماً سوسو می زنند و چشم ها و سیستم عصبی را تحت الشعاع قرار داده و ممکن است موجب فشار خون بالا، خستگی چشم، و سردرد شوند.

garakani1991
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *