مقالات ویژه

فنک شویثی در اتاق خواب

 تخت خود را خالی کنید. نگذارید فضای خالی زیر تخت به انباری مبدل شود. شما شب ها روی همین وسایل می خوابید و همین باعث می شود تا خواب های ناراحت داشته باشید.
ملحفه های خود را مرتب عوض کنید. رنگ آنها نیز مهم است. ملحفه های آبی یا تیره باعث سر شدن بدن و داشتن خواب عمیق می شود. اگر برای بیدار شدن در صبح دردسر دارید، بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید. به علاوه بعد از شستن ملحفه ها حتماً آنها اطو کنید. گرمای اطو به آنها انرژی می دهد و خوابیدن روی ملحفه تمیز و صاف، ارزش دادن به خواب است. اگر شما به اندازه متوسط بخوابید، حدود یک سوم عمر خود را در خواب سپری می کنید. بنابراین قسمت مهمی از عمر شما در خواب طی می شود.
اگر نزدیک پنجره می خوابید، دست کم نیم متر با آن فاصله بگیرید و شب ها پرده اتاق را بیندازید. مهم نیست شما در منطقه گرمسیر یا سردسیر زندگی می کنید، پنجره ها محل مکش انرژی اتاق به بیرون است و همین امر نیروی شما را در خواب ضعیف می کند. هیچ وقت بعد از بلند شدن از خواب با لباس خواب در اتاق راه نروید. لباس هایی که با آنها خوابیدید، انرژی خواب را به خود جذب کرده اند که انرژی سرد و سکون است. شما بعد از بیدار شدن از خواب، به حرکت در زندگی نیاز دارید. بنابراین آنها را عوض کنید. بهتر است بعد از درآوردن لباس های خواب، آنها را برای مدت یک ربع روی بند لباس انداخته تا هوا بخورند. اگر بتوانید آنها را آفتاب بدهید که خیلی عالی است. در اتاق گل و گیاه فراوان قرار ندهید. گل ها و گیاهان شب ها دی اکسید کربن پس می دهند.

فنگ شویی در حمام و دستشویی

حمام و دستشویی در واقع مرکزیت عنصر آب می باشد. بنابراین باید دقت داشت که در چرخه مناسب قرار گیرد. همان طور که قبلاً به آن اشاره گردید، وجود حمام در اتاق خواب باعث جذب انرژی شما شده و عنصر آب، شنگ چی( انرژی مثبت) شما را جذب می کند چرا که ویژگی عنصر آب این گونه است. همچنین ماهیت دستشویی به گونه ای است که انرژی چی نمی تواند به راحتی در آن جریان داشته باشد و اصولاً حمام و دستشویی منفعل هستند و کاملاً تحت کنترل عنصر آب قرار دارند. اگر از فنگ شویی در این ناحیه استفاده نگردد، ممکن است که انرژی منفی( شاچی) در محیط به جریان افتد و تأثیرات منتفی جریان مذکور به طور مستقیم بر ساکنان خانه وارد شود. از طرفی آبی که در جریان باشد، خصوصاً در مسیری که به خارج از خانه هدایت می گردد، می تواند انرژی مثبت به وجود آمده در محیط خانه را به همراه خود خارج کند و آرامش، آسایش و سعادت خانوادگی را از بین ببرد. از این رو جایگاهی مناسب برای حمام و دستشویی لازم بوده و رنگ آمیزی در چیدمان صحیح، محیط را برای شما مناسب و در موقعیت صحیح فنگ شویی قرار می دهد. دستشویی نباید کنار آشپزخانه یا وسط خانه قرار بگیرد. دستشویی نباید به طور مستقیم در برابر درب ورودی قرار گیرد. دستشویی نباید کنار درب ورودی قرار بگیرد. دستشویی نباید متصل به اتاق نشیمن باشد. یک چهارپایه چوبی و وسایل چوبی مختلف در حمام و دستشویی، فنگ شویی ایده آل را مهیا می کند( در چرخه سازنده عناصر، آب چوب را تغذیه می کند و در مسیر مناسب طبیعی خود قرار دارند، یعنی قرار گرفتن این دو عنصر کنار هم، ایده آل چرخه سازنده عناصر است). استفاده از آینه در حمام و دستشویی توصیه می شود چرا که مانع به هدر رفتن انرژی مثبت( شنگ چی) شده و از پدید آمدن فضای مرده و انرژی منفی( شاچی) جلوگیری می کند. امروزه در بسیاری از طراحی های داخلی منازل متأسفانه از پنجره در حمام استفاده نمی شود. بنابراین توصیه می شود از چهار آینه رو به روی هم در حمام استفاده کنید یا حداقل آینه ای که در دسترس دارید را در این محیط قرار دهید. آینه ها انرژی مثبت چی را به جریان انداخته و حتی بوی نامطبوع را نیز از بین می برند. تعجب نکنید، فنگ شویی این چنین عمل می کند. از گیاهان سبز به طور ثابت یا آویزان استفاده نمایید. گیاهان زنده و سر سبز در حمام باعث تولید عنصر چوب و طبیعت شده و در کنار عنصر آب بسیار مؤثر عمل می کنند. بنابراین انرژی مثبت چی( شنگ چی) به جریان می افتد.
منبع: کوچه ما، شماره ۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *