مقالات ویژه

دکوراسیون یا دیزاین انواع مختلفی دارد

دیزاین مدرن، کلاسیک، قدیمی، ساده، راحت، روستایی، معاصر، رویایی، سنتی و ….
اگر بخواهیم فضایی را دکور کنیم باید اول بدانیم که کارفرما چه سبکی را می خواهد و از لحاظ احساس چه چیز را می پسندد مثلا به رنگ های روشن علاق دارد یا تیره و از چه متریال و برندهایی خوشش می آید.

 انواع مختلف دکوراسیون

دکوراسیون یک چیز سلیقه ای و قلبی است مثلا شما دوست دارید منزلتان پرنور با رنگ های روشن و اجناس براق باشد و دیگری دوست دارد از رنگ های ملایم و شاد با نوری متوسط و اشیائی با رنگ های تیره .اما هر کس هر طور که می خواهد نمی تواند خانه یا فضاهای دیگری را که دارد دکور کند. با اینکه دکور سلیقه ای است ولی یک سری مباحث علمی و قاعده های خاص خودش را دارد. مثلا یکی بخواهد فاصله سقف کاذب از زمین را ۵/۱ متر قرار دهد یا اینکه سقف را پارکت کند و زمین را گچ ، هر کاری اصول علمی خودش را دارد ولی از نظر ترکیب رنگ و نوع طراحی ، اقسام مختلفی دارد و می تواند سلیقه ای باشد.

 انواع مختلف دکوراسیون

در مرحله دوم یعنی وقتی ما همه علایق احساسات خودمونو از فضایی که می خواهیم را بیان کردیم وارد این موضوع می شیم که ابعاد و اندازه های دقیق جهت کشیدن نقشه اولیه و تهیه موارد مصرفی را در برمی گیرد.

 انواع مختلف دکوراسیون

کشیدن نقشه به طور متداول ۳ نوع است.
۱- نقشه فرضی،
۲- نقشه پلان،
۳- نقشه به صورت ۳Dمکس

درنقشه فرضی به صورت خیلی قدیمی کارفرما و مجری به صورت حرفی می گویند که در هر جا چه چیزی قرار بگیرد و از چه رنگی استفاده شود.
در نقشه پلان روی کاغذ پلان ساختمان کشیده می شود و اشیاء به صورت تقریبی در نقشه چیده می شوند و حدود متراژ آنها نوشته می شود. ولی در ۳D مکس ما وارد فضای مجازی فضای خودمان می شویم و فضای دکور شده خودمان را می بینیم.
۳Dمکس همان دید سه بعدی برنامه کامپیوتری است که به وسیله کارشناسان این نرم افزار انجام می شود و ما می توانیم به وسیله این برنامه وارد فضایی که می خواهیم دکور کنیم شویم و اگر مواردی که بر سر رنگ، اندازه، شکل و حجم و قیافه به صورت فرضی و یا نقشه پلان به توافق رسیدیم را ببینیم و اگر خوشمان نیامد آنها را عوض کنیم تا به سلیقه خودمان فضای خود را دکور کنیم و مزیت این برنامه بیشتر این است که از بوجود آمدن هزینه های زیادی مثل خرید مصالح و یا نصب آنها در صورت علاقه نداشتن و هدر رفتن وقت خود جلوگیری کنیم.
بعد از بازدید و کارشناسی، به سراغ اندازه گیری و تهیه تقشه می روم و اینکه از چه متریالی استفاده کنیم که به همون ۷ اصل عمده می رسیم. مثلا نور ما چگونه باشد یا این وسیله از چوب باشد یا شیشه یا آهن و… یا بافت آن.

 انواع مختلف دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *