دکوراسیون اتاق کودک 7 تا 10 سال

كودک اين را دوست دارد:

استقلال بيشتر

متمركز شويد روی:

كمدها

فرزند شما در اين سن اينگونه است:

كودكان اين سنی از اينكه وظيفه ای به عهده داشته باشند يا در زندگی چيزی مخفی و خصوصی برای خودشان داشته باشند لذت می برند. مهم است كه در اين سن به بچه ها اجازه انتخاب بدهيد. چه اجازه انتخاب لباس ها و اسباب باز يها و چه اجازه انتخاب در چيدمان اتاق يا كمدی كه وسايل خصوصی اش را در آن بگذارد.

از اين وسايل كمک بگيريد:

بدون اينكه برای خودتان دردسر درست كنيد به فرزندتان اطمينان بدهيد كه مستقل است. به او اين امكان را بدهيد كه با بازی كمدش را مرتب كند. مثلا به او بگوييد لباس های مدرسه را روی چوب لباسيهای قرمز يا لباس های راحتی را روی چوب لباسيهای زرد بچيند. در واقع به او امكان دهيد خودش انتخاب كند ولی شما او را راهنمايی كنيد. او می تواند هر چقدر كه ميخواهد مهمان داشته باشد، اما بايد وظيفه مرتب كردن خانه بعد از مهمانی را به خود او بسپاريد. اتاق كودک شما بايد طوری باشد كه خودش بتواند به راحتی آن را بچيند و بعد از بازی آن طور كه دوست دارد مرتب كند. پس بايد جای زيادی برای انباشته كردن وسايل در كمد او ايجاد كنيد.

چيزهايی كه بايد بخريد:

چوب لباسی های رنگی برای كمد:

جاجورابی:

اين جاجورابيها به در كمد آويزان می شوند و چيزهای زيادی غيراز جوراب در آن جا ميگيرد.

جعبه های پلاستيكی:

فرزند شما می تواند در اين جعبه ها كفش يا اسباب باز يهای خرده ريزش را بگذارد. ؛ البته ميتوانيد از جعبه های خالی كفش هم برای اين كار استفاده كنيد.

garakani1991
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *