مقالات ویژه

دکوراسیون اتاق کودک ۷ تا ۱۰ سال

کودک این را دوست دارد:

استقلال بیشتر

متمرکز شوید روی:

کمدها

فرزند شما در این سن اینگونه است:

کودکان این سنی از اینکه وظیفه ای به عهده داشته باشند یا در زندگی چیزی مخفی و خصوصی برای خودشان داشته باشند لذت می برند. مهم است که در این سن به بچه ها اجازه انتخاب بدهید. چه اجازه انتخاب لباس ها و اسباب باز یها و چه اجازه انتخاب در چیدمان اتاق یا کمدی که وسایل خصوصی اش را در آن بگذارد.

از این وسایل کمک بگیرید:

بدون اینکه برای خودتان دردسر درست کنید به فرزندتان اطمینان بدهید که مستقل است. به او این امکان را بدهید که با بازی کمدش را مرتب کند. مثلا به او بگویید لباس های مدرسه را روی چوب لباسیهای قرمز یا لباس های راحتی را روی چوب لباسیهای زرد بچیند. در واقع به او امکان دهید خودش انتخاب کند ولی شما او را راهنمایی کنید. او می تواند هر چقدر که میخواهد مهمان داشته باشد، اما باید وظیفه مرتب کردن خانه بعد از مهمانی را به خود او بسپارید. اتاق کودک شما باید طوری باشد که خودش بتواند به راحتی آن را بچیند و بعد از بازی آن طور که دوست دارد مرتب کند. پس باید جای زیادی برای انباشته کردن وسایل در کمد او ایجاد کنید.

چیزهایی که باید بخرید:

چوب لباسی های رنگی برای کمد:

جاجورابی:

این جاجورابیها به در کمد آویزان می شوند و چیزهای زیادی غیراز جوراب در آن جا میگیرد.

جعبه های پلاستیکی:

فرزند شما می تواند در این جعبه ها کفش یا اسباب باز یهای خرده ریزش را بگذارد. ؛ البته میتوانید از جعبه های خالی کفش هم برای این کار استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *