بزرگ کردن اتاق کوچک

بزرگ کردن اتاق کوچکاتاق های کوچک و همین طور فضاهای کوچک در منزل شما بهترین جا برای ایجاد کردن یک فضای دنج و آرام هستند

این اتاقها و فضاها در عین حال بسرعت به هم ریخته و شلوغ می شوند. اگر چند روش ساده زیر را در نظر داشته باشید قطعاً این فضای شما جادارتر و دنج تر خواهد شد.
– وقتی می خواهید برای اتاق کوچک طراحی رنگ داشته باشید، سعی کنید از رنگهای روشن استفاده کنید. از رنگهای روشن و سرد. مانند سفید یا آبی روشن بهره بگیرید. رنگهای روشن فضا را باز تر می کند و در ضمن باعث انعکاس نور بیشتر می شود. این در حالی است که اگر شما از رنگهای تیره وکدر استفاده کنید نور اتاق را خواهد گرفت و اتاق را کوچک نشان می دهد. تلاش کنید وسایلی که برای این اتاق دنج انتخاب می کنید از نظر رنگ به رنگ دیواری که انتخاب کرده اید نزدیک باشد. این وسایل می تواند رنگ روکش صندلی، مبل و بالشهایی باشد که برای اتاق انتخاب می کنید. با انتخاب رنگهای متفاوت ممکن است نوعی تناوب و تعدد رنگ ایجاد شود اما باز هم موجب کاهش حجم اتاق از نظر چشمی می شود. یعنی اتاقتان کوچک به نظر می آید.
– به جای اینکه تعداد بی شماری قاب عکس، تابلوی نقاشی و… از دیوارهای اتاق آویزان کنید یکی را انتخاب کرده و به دیوار بزنید. سعی کنید بزرگترین باشد. برای اینکه واقعاً اتاقتان بزرگ جلوه کند سعی کنید از آینه به جای آثار هنری مانند نقاشی استفاده کنید. آینه، نور، رنگ و تصویر را منعکس می کند و در ضمن کمک می کند اتاق جادارتر به نظر برسد.
– معمولاً خرت و پرت و اشیای کوچک هستند که یک اتاق را بدریخت نشان می دهند. به طور مثال روزنامه های خوانده شده یا مجلاتی که گوشه ای از اتاق جای گرفته اند. اگر خوب دقت کنید در اتاق کوچک اینگونه اشیا جاگیرتر به نظر می رسند. برای اینکه اتاق شما بزرگتر به نظر بیاید سعی کنید وسایل کوچک تزیینی مانند مجسمه ها، زیر سیگاریها و… را در اتاقتان محدود کنید. این وسایل شاید از نظر اندازه در ابتدای امر جاگیر به نظر نیایند ولی انبوه و تجمع آنها باعث اشغال فضای زیادی می شود.
– اما اگر به آینه علاقه ندارید و ذاتاً آدم هنری هستید و دوست دارید خانه تان را با آثار هنری و نقاشی پر کنید چاره ای نیست. لابد می خواهید این اتاق کوچک را هم با همین تابلوها تزئین کنید. بهترین راه برای استفاده این آثار در یک اتاق کوچک توجه به این نکته است. «یکی و بهترین» از میان تابلوهایی که دارید یکی را انتخاب کنید و قطعاً برای این اتاق کوچک بهترین را باید انتخاب کنید. مبل و یا صندلی هایتان را با رنگ دیوارها طوری انتخاب کنید که هارمونی داشته باشند.
– اما در مورد انتخاب مبل برای این اتاق. شما باید بین یک مبل راحتی بزرگ و مبل های کوچک راحتی انتخاب کنید. اگر شما مبل یا همان کاناپه بزرگ راحتی را انتخاب کنید فضای آزاد را به حداقل می رسانید. اگر مبل های کوچک را انتخاب کنید، آنگاه شما فضا برای قراردادن وسایل دیگر هم خواهید داشت.
– میزهای شیشه ای تنها حسنی که دارد مدرن بودن آنها نیست. این میزهای شیشه ای علاوه بر این خاصیت کمک می کند شما به خواسته خودتان یعنی بزرگ تر جلوه دادن اتاق برسید. با استفاده از این گونه میزها شما می توانید آن طرف تر را نگاه کنید و ببینید و این به بزرگ تر شدن اتاق کوچکتان کمک می کند.
شاید با استفاده از این روشهای ساده بتوانید اتاق کوچک و دنجتان را که برای لم دادن و استراحت کردن انتخاب کرده اید ، بزرگ و دلباز جلوه دهید. به هر حال این هم چند راهش است.

garakani1991
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *