چگونه برخی از باورهایمان را در مورد چیدمان منزل تغییر دهیم

.1 مهم ترین عنصر در مبلمان فضا کاناپه است.

هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید؟ حتما باید در مبلمان فضا، حتی فضایی مثل اتاق نشیمن کاناپه وجود داشته باشد. وجود ۴ یا ۵ مبل راحتی تک نفره می تواند چیدمانی کامل برای اتاق نشیمن به وجود آورد. کاناپه را نیز می توانید به تنهایی در فضایی دنج و خصوصی قرار دهید.

2.برای دکوراسیون یک فضای کوچک باید دست به عصا و محتاطانه عمل کرد.

اتفاقا فضای کوچک، مکانی بسیار مناسب برای طراحی دکوراسیونی دراماتیک است و به صرف کوچک بودن نباید از خیلی چیزها محروم شود. در دکوراسیون فضاهای کوچک، از پارچه هایی با طرح های بزرگ و همچنین برای پوشش دیوارها و حتی سقف از کاغذ دیواری هایی با نقوش و طرح های بزرگ استفاده کنید. خلق یک دکوراسیون دراماتیک و شیک در فضاهای کوچک بسیار آسان تر، کم هزینه تر و سریع تر است. ممکن است شما از تماشای طرح های بزرگ و قوی در یک اتاق نشیمن و اتاقی که زمان زیادی را در آن سپری می کنید خسته شوید اما همین طرح ها می تواند یک اتاق کوچک و کم استفاده را جذاب تر و دوست داشتنی تر کند.

3.همه صندلی های غذاخوری باید مثل هم باشند

شما نباید بیشتر از ۸ صندلی یکسان در خانه خود داشته باشید. توصیه می کنیم برای صندلی های غذاخوری به صورت ترکیبی از صندلی های متنوع استفاده کنید.

4.تمام اتاق ها نیاز به قالیچه دارند.

درست است که قالیچه به جلوه دکوراسیون متانت و ثبات می بخشد، اما این موضوع به معنای حیاتی بودن وجودش نیست. حذف قالیچه از دکوراسیون می تواند به مقدار زیادی فضا را باز و وسیع نشان دهد. کفپوش های چوبی یا سنگی به تنهایی نیز خیلی شیک و زیبا هستند. همچنین نبودن قالیچه در فضایی مثل آشپزخانه می تواند نظافت کف را آسان کند.

5.همیشه باید یک میز پذیرایی جلوی کاناپه باشد.

منعطف ترین و مناسب ترین عنصری که می توان به جای میز پذیرایی معمولی از آن استفاده کرد، میزهای عثمانی هستند که هم به عنوان میز پذیرایی و هم سطحی برای نشستن به شمار می آیند. برای قرار دادن نوشیدنی ها روی میز عثمانی، می توان از یک سینی استفاده کرد.

5.قطعات دکوراسیونی کهنه و قدیمی را باید کنار گذاشت.

از نوسازی و رنگ آمیزی وسائل قدیمی و فرسوده نترسید. گاهی نوسازی و رنگ آمیزی یک قطعه قدیمی و بی جلوه می تواند عنصری دکوراتیو و بسیار جذاب را برای دکوراسیون خانه شما به وجود بیاورد.

برای فضاهای کوچک باید از مبلمان کوچک و ظریف استفاده کرد.

استفاده از مبلمان و وسائل کوچک در یک فضای کوچک مانند اتاق خواب سبب می شود تا آن فضا کوچک تر به نظر برسد. برای اتاق خواب کوچک خود تختی بزرگ با تاجی کشیده استفاده کنید تا به آن عظمت و وسعت ببخشید.

6.استفاده از تنها یک نوع چوب در یک اتاق

این قانون صحیح نیست و می توانید خلاف آن عمل کنید. برعکس استفاده از چند نوع چوب هماهنگ با هم در فضا می تواند جلوه دکوراسیون را خیلی جذاب تر و شخصی تر کند.

نکات و هشدارها

نقاشی های فرزند شما می تواند رنگ و روح را به فضای بی روح و مرده وارد کند. نقاشی های زیبای فرزند خود را در قابی رنگارنگ یا سفید ساده قرار دهید یا آن ها را به شکلی ابتکاری بر حصیر بیاویزید و در قسمتی از دکوراسیون خانه خود، در معرض دید به نمایش بگذارید.
garakani1991
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *